Para Rehber

Banka Şubesine gitmeden kredi çekme ?

BANKA ŞUBESİNE GİTMEDEN KREDİ ÇEKME

 

Gelişen teknolojinin etkisi ile birlikte online işlemler yapılabilir hale gelmiştir. Bu durumda banka şubesine gitmeye ve banka şubelerinde sıra beklemeye gerek kalmadan internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı üzerinden kolaylıkla bankacılık işlemleri yapılmaya başlanmıştır. Buna para transferleri, kredi kartı çıkarma işlemleri, yeni bir hesap açma, nakit avans talebinde bulunma gibi banka şubesine gitmeden kredi çekme işlemi de eklenmiştir.

 

Bu işlem için online kredi başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Her bankanın kendi bünyesinde online kredi başvurusu bulunur. Ancak burada talep edilen kredi miktarı sınırlıdır. Maksimum 15.000 TL ye kadar bankaların online şubelerinden yani internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık işlemleri kullanılarak ilgili bankanın anında kredi işlemi kullanılmaktadır.

 

Bu işlemlerin yapılabilmesi için kişilerin internet bankacılığı üzerinde bir online hesap açılması gerekmektedir. Online hesap açma işlemleri için de şubeye gitmeye gerek bulunmamaktadır. Müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ile birlikte şifre belirleyerek ilgili bankanın internet sitesi üzerinden online hesap açılabilmektedir. Bu online hesaplar sizin vadeli ya da vadesiz hesaplarınızı görmek üzere ana bir platform olarak size özel açılmaktadır. Burada tüm bankacılık işlemlerini yapabildiğiniz gibi, kredi çekme talebinde bulunmanız da mümkündür. Kredi notunuza bakılarak kredininiz onaylandıktan hemen sonrasında anında online hesabınıza onaylanan miktarın yatırımı yapılmaktadır. Bu sayede kolay kredi çekilme imkanı sağlanır.

 

Etiketler: