Para Rehber

Enpara.com Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Enpara.com Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi vermek, bankaların krediye ihtiyaç duyanlar için uygulamış olduğu bir kolaylıktır. Bu sayede pek çok kişi, acil ihtiyaçlarını kolayca halledebilir. Gelir belgesiz kredilerin alınabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir.  Bu şartlar normal şartlarda da kredi almak isteyenler için uygulanır. Kredi notu iyi seviyede olan, resmi gelir seviyesinde sorun almayanlar sorunsuz olarak kredi alabilir.

Bankanın belirlemiş olduğu tutar ve vadeye bağlı kalarak kredi kullanımından faydalanılabilir. Bunun yanı sıra kredi alacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. TC vatandaşı olunması ve başvurunun online olması şartı da vardır. Bu şartlar yerine getirildiği zaman gelir belgesiz kredi alınabilir.

 

Enpara.com Gelir Belgesiz Kredilerin Vadesi Ne Kadar?

Gelir belgesiz olarak verilen kredilerin tutarları, bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde vadelerinde de değişikliklere rastlamak mümkündür. En para kredileri alınırken, 1, 3, 6, 12, 24, 36 ay vadelerle alınabilir. Maksimum 36 ay olarak belirlenen vade sayesinde, kredi kullananlar kolay ödeme sağlayabilirler.

Bu kredinin alınabilmesi için online olarak başvuru yapılması gerekir. Online başvuru sonunda onay alınırsa banka çalışanları kredi başvurusunda bulunan kişiye bir ziyaret gerçekleştirir. Bu ziyaretteki amaç krediyi kullandırmak ve evrakların hazırlanmasını sağlamaktır. Banka müşterisi olanlar belgeye ihtiyaç olmaksızın başvuru yaparak kredi kullanabilir. Başvuru yapılması doğrultusunda başvurunun onaylanıp onaylanmadığı SMS ile bilgilendirilir.

 

Enpara.com Gelir Belgesiz Krediler İçin Ödeme Planı

Enpara aracılığıyla gelir belgesiz olarak alınan kredilerin ödeme planları, vade ve kredi tutarına göre belirlenir. Kredi kullanan kişinin alacağı anaparanın üzerine faiz oranı eklenir ve bunlar belirlenen vadelere ayrılır.

Genel olarak incelendiği zaman, belgesiz alınan krediler için eşit oranda faiz oranı uygulanır. Ödeme planlarındaki vadelerin uzatılmasındaki amaç, kredi alan kişilere ödeme kolaylığı sağlamaktır. Vadesi uzun olanlar, başka ödemeleri yaparken de sorun yaşamazlar.

Gelir belgesiz olarak alınabilen krediler sayesinde, kullanıcılar evraklarla uğraşmak zorunda kalmazlar. Bu sayede kredi alacak olanlar çok fazla uğraşmadan, kredilerini alabilme imkânı bulurlar. Özellikle bu evraklarla ilgilenmek istemeyenler, sıklıkla gelir belgesiz krediye başvururlar.