Para Rehber

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2022

Bedelli askerlik kredisi, askerlikten muaf olmak isteyen bireylere verilen, bedelli askerlik bedelidir. Bildiğiniz gibi günümüzde lisans mezunları 6 ay askerlik yapmak zorundayken, ön lisans mezunları veya lise mezunları 12 ay askerlik yapmak zorundadırlar.

Askerlik süresinden muaf olmak isteyenler, bedelli askerlik ücretini ödeyerek 21 gün askerlik yaparak, askerliklerini tamamlamış sayılırlar. Bedelli askerlik tutarı 2021 yılı için 35 bin 54 lira olarak belirlenmiştir. Bedelli askerlik kredisi, bu bedelin ödenmesini sağlayan bir kredi türü olmakla beraber, pek çok banka tarafından verilebiliyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank

Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan biri olan Vakıfbank, aylık yüzde %1,69 faiz oranıyla 60 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, askerlik kredisi tüketici tarafından ertelenebilmekte ve ödemeye 3-6 ay sonra başlanabilmektedir. Bedelli askerlik kredisi en az 3, en fazla 60 ay vade ile alınmaktadır. 60 ay vade ile alınan bedelli askerlik kredilerinin geri ödemesi aylık 1 bin 15 liradır. 48 ay vade ile almayı tercih ederseniz, aylık 1,149 lira taksit ödemesi gerçekleştiriyorsunuz. 12 ay vade ile almak isterseniz aylık ödenecek taksit bedeli 3,320 liradır.

Halkbank

En uygun faiz oranlarıyla askerlik kredisi veren bankalar arasında Halkbank da var. Halkbank müşterisi olmayanlar bu krediyi yüzde 1,07 faiz oranıyla alırken, Halkbank maaş müşterileri yüzde 0,93 faiz oranıyla askerlik kredisi alabilmektedir.  Söz konusu krediyi 60 ay vade ile almak isteyenlerin aylık 841 lira taksit ödemesi yapması gerekirken, 12 ay vadeli almak isteyenler ise 3 bin 170 lira taksit ödemesi gerekiyor. 

Finansbank

3 ay ertelemeli bedelli askerlik kredisi veren Finansbank, aylık yüzde 0,94 faiz oranıyla 60 aya kadar bedelli askerlik kredisi verebilmektedir. Söz konusu kredilerin faiz oranı, kredi notuna göre değişmekle beraber en az yüzde 0,94 en yüksek yüzde 1,49 oranında verilmektedir.  Krediyi 60 ay vade ile almak isteyenler 849 lira taksit öderken, 12 ay vade ile almak isteyenler ise 3 bin 177 lira taksit ödüyor.

Fibabanka

Yıllık yüzde 1,08 faiz oranıyla kredi veren Fibabanka, bedelli askerlik yapmak isteyen kişilere 60 aya kadar vadelendirme avantajı sunuyor. Söz konusu kredinin yıllık faiz oranı yüzde 1,08’dir. Kredi notu iyi olmayan bireyler ise bankadan bu krediyi yüzde 1,25 faiz oranıyla da alabilirler. 60 ay vadeli olarak alınacak kredinin geri ödeme taksit tutarı aylık bazda 844 liradır.

Etiketler: