Para Rehber

Otamatik Ödeme Talimatı Vermek

OTOMATİK ÖDEME TALİMATI

 

Faturaların ve ödenmesi gereken talimat verilebilir prosedür işlemlerin zaman zaman unutulması muhtemeldir. Bu nedenle bankaların otomatik ödeme talimatı hizmeti ile birlikte bu unutkanlık içeren durum ortadan kaldırılmaktadır. Her faturanın ilgili bankaya tanımlanması ile birlikte her ay düzenli olarak otomatik ödeme işlemi yapılır.

 

Elektrik, su, doğalgaz, telefon faturaları ülke olarak en sık yapılan otomatik ödeme talimatı işlemleri arasında yer almaktadır. Bunun için ekstra olarak para transferleri ve EFT, havale talimatı da otomatik ödeme ile yapılabilmektedir.

 

Otomatik ödeme talimatı tanımlanan bir fatura ya da finansal işlem için her ayın belirli günü yapılan ödemelerin oluşmasına denilmektedir. Faturanın limitine göre kredi kartından ya da banka hesabından bu tutarın çekilmesi ile oluşan bir unsurdur. Otomatik ödeme talimatı verilerek kolay bir şekilde online olarak sizler de her ay düzenli ödemeleri yapılmasına olanak sağlayabilirsiniz. Yalnız bu talimatın gerçekleşmesi için tanımlanmış olan hesabın bakiyesinin yeterli olması ve kredi kartının da limitinin yeterli olması gerekmektedir.

 

Otomatik ödeme Talimatı Verme Nasıl Yapılır?

 

Otomatik ödeme talimatı verebilmek için şubeye giderek bununla ilgili imza atmanız gerekmektedir. Bunun dışında otomatik ödeme talimatı elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarına yapılacak ise şubeye gitmenize gerek kalmadan ATM aracılığı ile internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı aracılığı ile kolaylıkla otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Bunun için mutlaka sizler de her bankanın sağlamış olduğu bu hizmete başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Etiketler: