Para Rehber

ON MADDEDE ALTIN İLE PARA KAZANMAK

Ama bu tamamen yanlış bunu Birazdan size ispatlayacağım altında alın zamanı satım zamanı ve fiyatını bile çok daha kazançlı olursunuz.

Altında en iyi ve en maksimum kazanç için bu hazırladım olmadı. Sizin için rehber olacaktır. Bu kardeşiniz 25 yıllık gazetecilik yatırım bilgisi tecrübesi uyguladığı strateji yöntem ve teknikleri sizlerle paylaşacak çok dikkatli ve not alarak dinleyin. Bir uzun dönemli yatırımdır. Ancak evladiyelik değil yani bir yerden alırsın sonra bir yerden satmak gerekir. Neden mi Buyurun grafiği.

Çok gerilere gideceğim değerli arkadaşlar bakın 1970’li yıllar altın ne kadar 59 dolar 75 yılında 156 dolar sonra 104 dolara gidiyor Daha sonra görmüş olduğunuz gibi 629 dolara çıkıyor 1980’de sonra 340 titolare iniyor bakın diğer ye düşür sonra 408 dolara çıkıyor sonra 287 dolar iniyor sonra 485 dolara çıkıyor ve uzun yıllar bir düşüş trendine giriyor 99 yılına kadar 155 dolar seviyesine kadar iniyor sonra 2005 yılında 417 dolar seviyesine çıkıyor oradan 730 dolar seviyesine göre ve oradan tekrar 543 dolara intihar görmüş olduğunuz gibi 641 dolara çıkıyor oraya lan 1031 dolar seviyesinde geliyor 2008 yılında Burada 2008 krizi patlak veriyor ve altın.

Oluyor %30 5’in üzerinde bir kayıp oluşuyor altın fiyatları 686 dolar seviyesine iniyor bu seviyeye geldikten sonra 2008 ortalarından 2012 yılına kadar görmüş olduğunuz gibi 1920 dolar seviyesine çıkıyor Altın fiyatlarında neredeyse %100 80’lik bir artış arkadaşlar müthiş bir artış neden bu böyle oldu 2008 yılında ABD Merkez Bankası FED bilançosunun 4 katı ölçeğinde para bastı müthiş bir parasal genişleme bunun ölçeğinde Altın fiyatlarında sert bir çıkış oldu bakın 1920 dolar seviyesine gelen Altın Daha sonra 1046 dolar seviyesine kadar düşüyor neredeyse %50 lik bir kayıp söz konusu yani yarı yarıya paranız buharlaşıyor şimdi ne demek istediğimi Anladınız mı alsın çok bilinen bir şey olsun Döne.

Alırsınız altını üzerine yatarsınız para kazanırsın öyle değil arkadaşlar Doğrudur Tabii ki geçen uzun yıllar sürecinde altında bir değer söz konusu Sonuçta 70’li yıllarda 50 dolar olan Allah’ın günümüzde bin 700 dolara gelmiş Elbette ki yıllar içerisinde bir artış söz konusu ancak altında Tıpkı diğer intiharlar gibi evladiyelik değil nereden girip nereden çıkacağınızı bilmeniz gerekiyor işte arkadaşlar 1046 dolar seviyesine gelen altın görmüş olduğunuz gibi Yani şu görmüş olduğunuz renkli kesik çizgili bölgede neredeyse 5 yıl kaldı 1400 Dolar sevgisini bir türlü açamadı bu seviyede düşünün 5 altın 1400 Dolar sevgisini açmıyor ve Geldiğimiz noktada yine bir Trendy mi oluştu O da nerede oluştu 2008 yılının ortalarında ABD.

Çin arasında Ticaret savaşlarının başlaması ile oluştu işte Ticaret savaşlarının başlaması altında yeni bir Trend hareketi başlattı ve altın şu gördüğünüz kanalı yukarı hareketli 2008 yılı ortalarından beri sürdürüyor ve bu kanal grafiğine sadık bir şekilde ilerliyor. Şimdi gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yerde altının gidebileceği seviyeler nereler olabilir? Bakın olacak demiyorum olabilir. Bunun için benim siz ateşinde üç tane seçenek var şimdi bunları sizlerle paylaşmak istiyorum birincisi şimdi değerli arkadaşlar altın 1920 dolar seviyesine gelmişti ve şu da görmüş olduğunuz gibi bir çanak oluşmuş uçağımızı beraber tekrar oluşturalım. Bakın şu Çağımız uçağımız tamamlanmadı ama tamamlandığını düşünelim şöyle geldik buraya Evet.

Çağımızdaki şu Hedef sevgisini alalım getirelim 1.700 doların üzerine koyalım bakalım altın nereye gitmiş görmüş olduğunuz gibi altının şu oluşturduğu çanak hedefi yaklaşık olarak 2634 dolara geliyor Biz bunu düz olarak şöyle diyelim 2.600 dolar ikinci hedefimizi 2008 krizinde altın 686 dolar seviyesine düştü ve buradan değerli arkadaşlar görmüş olduğunuz gibi 920 dolar seviyesine geldi yani %100 83 lik bir kazanç elde etti Şimdi bunun getirip günümüzde altın 1160 dolar seviyesinde Furkan’a içerisindeki yukarı yönlü hareketi Ne başladı Bunun üzerine %100 83’ü ekleyelim Bakalım nereye gidiyor Evet geldi %100 83’ü.

Olduğunuz gibi 3237 dolar yani 3200 dolar. Bu da bizim diğer ikinci hedefimiz gelelim değerli arkadaşlar. 3 hedefimize nasıl oluyor? Onu da bakın altın şu görmüş olduğunuz 686 dolar seviyesinden görmüş olduğunuz gibi 2008 krizinde 1920 dolar. Sevgi ne kadar çıkmıştı şöyle hemen bu Yükselişi alıyorum. 1160 doların üzerine koyuyorum ve görmüş olduğunuz gibi 2400 hedefi yani 2400 2600 3200 dolarlar karşımıza çıkıyor. Üç tane seçenek Bunlardan hangisini İsterseniz onu uygularsınız. Ben genel olarak en altta Didem başlarım orada malın bir kısmının satarım daha sonraki basamaklar da yavaş yavaş.

Mevcut altını Bitiririm en üst ateşin bu yani 2.400 dolar seviyesinden sonra elimdeki altınları kademeli olarak satmaya başlarım. 3’e kadar bitir. Hangisini nasıl yaparsınız? O size kalmış bir tercih ikinci maddemiz gelelim yapan kuşlara Kuş diyorum. Kusura bakmayın. Kuşlar Konar göçer. Oysa altın konargöçer istemez ki başarılı olur bir var yani piyasa oyuncuları Bunlar kurt Arkadaşlar İki teknik analizde Usta olanlar 3 sürekli işi bu olanlar 47 24 ekran kartında Piyasayı takip edenler kaldı ki bunlarda da başarı oranı öyle %100 değil yüzde yetmiş en iyisi artık bu işi günümüzde kredi.

Robotlar yapıyor yani siz amatör yatırımcılar bu piyasada yem olursun o yüzden alın yaptıktan sonra sakin sabırlı bilinçli ve iradeli bir şekilde bekleyin ha Keşke şuradan sansaydım bak şuradan alırdım yukarı cebe koyardım bakın grafiğe ve geçmişe bakarak sakın gaza gelme sen ne satın alabilirsin ne de alacaksın geri satarsın alamazsın ha şuraya gelecek diye beklersin Çok beklersin kısaca altında al sat yapmak kumaş sana kalan bir zarar içi sinir stres bozukluğu psikoloji 3 boşa geçen zaman 4 Atı alan Üsküdar’ı geçer bakar.

3 altına giriş ve çıkış Zamanını iyi test etmelisin. Ben burada altının aylık grafiği kullanıyorum. Buna göre stratejiler giriş.

Şimdi grafik üzerinde bakalım arkadaşlar olarak görmüş olduğunuz gibi altın 1160 dolar seviyesinde şu içerisinde hareketini devam ettiriyor Yani birkaç ay baktım baktım altın bu kan yine yükseliyor ve kanal sabit bir şekilde gidiyor kanalıma çizdim Evet 160 dolar da uyanmadın Ama artık 1200 dolara Hatta 1400 Dolar seviyesini geçtikten sonra artık kanalımız ve geldiğimiz süreçte ki okullar 6 bize gösteriyor O zaman ben bu kanalımı sabit olarak buraya koyuyorum ve kanlar içerisindeki altının seyri ne bakıyor burada şuna dikkat ediyorum Problem yok kanalı dışarı yukarı doğru taşınabilir taşsın önemli değil ben şuna Bakarım bu kanalımı aylık bazda aşağı doğru kadarsa piyasadan çıkarım.

Taban seviyesi ne geliyor? Yukarı yönlü hareketi devam ediyorum. Bak şurada kanalı aşağı doğru kırdı. Ama değerli arkadaşlar bakayım burada aylık kapanış yapmamış ki buradaki türbülansı şu salgın nedeniyle oluşan korku ve panik havasında meydana geldi. Orada sabırlı olan kazandı. Sabır olmayan ki bir kısmı altında sattı. Ben de alırım dedi ama bunların Büyük bir kısmı maalesef altın alamadı ve daha yukarıdan almak zorunda kaldı gram kayboldu kanalı içerisindeki hareketleri ve diyorsa problem yok hedefim 2.400 dolar hedefi 2.600 dolar bir yere düştüğünde 3200 dolar Ben 2400 dolara geldikten sonra kademeli satışlarım başlayacağım. 3000 elimdeki bitireceğim. Ses nasıl uygularsınız? Ne yaparsınız? Bu sizin bilginize Ayrıca bu yatırım tavsiyesi değil böyle olacak diye bir.

Yarın Piyasalar değişir. Her şey bambaşka olabilir. Şu anki düzlemde durum bu.

Etrafındaki çok bilmiş çocuklardan uzak durmalı olsun küresel bir yatırım aracıdır altın üzerinde çok sayıda ekonomik askeri olgu etkilidir bunları hakim olması mümkün değil o yüzden çabuk inanma çok kazanacağım hepsine kapıma aklını koru ve sağduyulu ol gerçeklikten kopma 5 altın yatırımına ayıracağım para kısa süreli olmasın şu zaman bozmalımıyım şeklinde olmasın şu zaman düğün var Şu zaman borcum var Şu zaman ev alacağım Şu zamanda şunu yapacağım böyle şeyler olmasın altına ayıracağım parayı kenara koyacaksın ve o sana çok gerekli bir zaman diliminde ayırdım bir para olmasın serbest zamanlı bir para olsun Çünkü altın fiyatları senin istediğin de benimle bir zamanda olgunlaşması Sana bakmaz senin Heves.

Isteklerine bakma, piyasa koşullarında şekillenir. Koşulları da dünya ekonomisi büyük fonların tercihleri Merkez bankaları uluslararası siyasi veriler senin şu zaman dediğin zaman o zaman değil.

Altında alım zamanı de fiyatı nasıl belirlenir Ben bunu örneklerle anlatım alan zamanı belli Bir Yerde kanlar içerisinde hareket Ben orada Evet şu an gidip beni bir tanesi oluşturdum kendime hedefler koydum ve bir yerde aldım yaptım sonra oturup bekledim ben de iş yapan biriyim İnanın ki al sat yapmaktan çok çok çok imtina ediyor çok emin olduğum noktalarda yapıyorum bunu bakın Bunu ben yatıyorum kaldı ki sizin yapmanız çok büyük bir Kesinlikle yok 7 oluşturma işiniz yoksa kuru yaparsınız.

İstanbul gidersiniz her inişte mi çıkışta panik dersiniz. Ben sizi Tedirgin eder olmadık hatalar yaparsınız. Sonuç hata hata Elde var. Sıfır Peki nasıl oluşturulur? Bir altında alın için kendinize bir hedef koyup bu Hedef mahkum ve aklında yani olsun. Iki bende değil. Seviye yaklaşınca en az 3 kez kademeli alım yapın. 3 Bu arada altına yatırmayın. 41 oran veriliyor. Paranızı yüzde ellisi Ne yaptık burada bir strateji oluşturduk. Ne dedim altın 1160 dolar seviyesinde çıktık. Nereye gidecek? 2.400 dolar sonra 2600 sonra 3200 peki burada 1160 da yola çıkan altın 2400 seviyesine gidecek burada ben nerede yakaladı?.

1400 Dolar da yakaladım tane kaldı elimde 800 dolar E2200 doları O zaman benim riskim ne kadar olmuş oluyor yüzde yirmi his var yani ben para maksimum %100 80’ini altına koyabilirim. Kim doğru değil Elbette ki koymayacağız geldim bir 700 dolar da yakaladım. Ozan ne yaparım? 2000 kaçta 2400 dolardı hedefiniz O zaman ne olacak düzeyi biraz daha güzelmiş olacak yani altında fiyat arttıkça altına ayıracağım. Para da azalacak 1920 dolarlık seviyelerde yani şurada altına alan bir kişinin halini düşünebiliyor musunuz? Aradan yıllar geçiyor altın 1046 dolara geliyor. Bakın arkadaşlar görmüş olduğunuz gibi 1920 dolar seviyesine ne zaman gelir? 2011 yılında sene kaç mm yirmiyi on yok. Geçmiş 6700 dolar da Yani 10 yılda.

Altın 1900 dolar olmuş şurada altın alanı haline bak. İşte bu duruma düşmemek için altın yükseldikçe altını ayrılacak para da Az Olmalı şunu söylüyorum altında sert yükselişler olduğunda ve altın birini zirveleri Geldiğinde artık arkadaşlar altına falan Fatma başka şeylere bak yatırım aracı mı yok biraz teknik analiz öyle benim yaptığım tarz bir kanal grafiği tren takip çizgisi 2/3 indikatör işini şükür. Buna da şöyle Arkadaşlar bu ara saj görmüş olduğunuz gibi arası ayda altının Ben aylık grafik üzerinde yükselişini takip ediyorum. Bu da benim tren çizgi üzerinde yoksa Aslında devam ediyor problem yok gelmiş bakın tren çizgisine geri dönüş hafif yukarıda da kalabilir abim aşağıda inebilir burayı kırdı diye panikte.

Gerek yok Gerek yok hemen atlamak yok sabırlı olacak benim dönüş olduğunuz gibi bakıyor şuradan yükselmiş devam etti diyor şu dala bak dedi de görmüş olduğunuz orada altın yükselmiş histogram çizgileri de yükselmiş Asi Nehri üzerinde aylık fazla bir problem yok o zaman ne diyoruz yok hadi.

Dış sonra altının demediğini seviyeye gelmesini bekleyin. Geldi kaça geldi? 2400 2600 3200s yapmaya başlayın. Yani 2400 sonra kademeli olarak satıyoruz. Bu takımı da 4 adımda ya yüzer dolarlık aralıklarla malımızı satıp altından çıkıyorsun. Daha da yükseliyor. Bırakın gitsin artık altına Baybay ta ki inene kadar bu yıllar sürer. Biz o insan sesini otaban seviyesini bekleyeceğiz. Yani artık aylarca belki yıllarca altına bakmayacağım. 8 en önemlisi etkisine girip çok Düşecek diye sakın satmayın veya çok yükselecek diye de sakın Tutmayın bu şarlatanlar kesin rakam ve.

Kendilerinden emindirler. Tok Konuşurlar Çünkü çok Cahiller ve bir o kadarda Vicdansızlar 9 kararlarınızı hesabı imiş. Twitter hesabı imiş. Instagram’da biri varmış. Facebook sayfaları yemiş. WhatsApp grupları yemiş bunlardan aman aman uzak durun kendinizi Piyasalar konusunda geliştirin. Bunun için ekonomi dünyası ile ilgili temel kaynakları okuyun farklı görüşlere sahip indir. Takip edin takip edin. Dünya ve ülke gündemini takip edin çok Parti’den olmayın farklı düşünceleri ve düşünenleri dinleyin artı analiz Artı o da eşittir karar 10 eşittir mutlu son sonuç kazandığınız parayı harcayın.

Bir kısmını da başlayın Ve yükünüzü hafifleten unutmayın. Mutlu etmek Mutlu olmaktan daha kalıcıdır. Iyi ramazanlar hoşçakalın.

Değerli arkadaşlar Bizi Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz burada anlık gelişmeleri önemli haberleri yapmış olduğum grafik çalışmaları paylaşıyorum takipte kalmanız faydanıza olacak yine sizlerden yoğun bir istek vardı Hocam neden birine yatırmada aktif hale getiriyorsunuz Burada da paylaşım yapmanız bizim faydamız A olur demiştiniz Sizler neredeyse 5 dakikada bir telefonunuza bakıyorsunuz ve ilk baktığınız yerde Instagram ne oluyor ne bitiyor bakıyorsunuz Bu yönüyle Önümüzdeki dönemde Instagram’ı da aktif olarak kullanacağım burada grafik çalışmaları önemli haberleri sizlerle paylaşacağım takipte kalmanız faydanıza olacaktır Bu dünya yatırım YouTube kanalımızda çok çeşitli yatırım araçları hakkında temel analiz yapıyoruz çok sayıda bilgi veri kaynak ve haber kullanıyoruz yemin yollarımızın haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ve bildirim basmayı unutmayın.

Etiketler: