Para Rehber

Faizsiz Ev Almanın Yolları Nedir ? Kredi faizsiz ev alma yöntemi

Bilindiği üzere ev almak bu dönemde oldukça maliyetlidir. Bu durum insanları farklı finansman modelleri araştırmaya itmiştir. 12 yıllık banka tecrübemden yola çıkarak sistemi çok iyi bildiğimden faiz yükünün faizsiz sistemlere göre çok uçuk olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Örnek vermek gerekirse 400.000₺ lik bir ev almak istediğinizde; banka faiziyle 120 aylık bir vadede aylık taksitleriniz 5.601₺ ve toplam faizli borcunuz 672.115₺ olacaktır.

Kredi istihbarat ücreti hayat sigortası gibi masrafları katmadım bile. Gelin bir de faizsiz finansman modeline bakalım. Aynı tutarda ve aynı vadede 400.000₺ için yaklaşık katılım bedeli olarak 40.000₺ ödeme yaparsınız ve plana dahil olursunuz.

Aylık taksitleriniz 3.334₺ ve toplam borcunuz 440.000₺ olacaktır.

Görüldüğü gibi 232.115₺ cebinize kalacaktır. Teslim seçenekleri ve daha detaylı bilgi almak için internet üzerinden bu sistemleri sağlayan firmalarla irtibata geçebilirsiniz.

Tabi evi aldıktan sonra ödeme güçlüğü çekeceksiniz, bunu da düşünmeniz gerekir. Evi aldıktan sonra kredi faiz hesaplaması yaparsınız. Veya aldığınız kredinin dosya masrafından dolayı Kredi hesaplama yöntemlerinden herhangi birine başvurarak konut kredisi çektiniz Bankadan dosya masrafını Hayat Sigorta masrafını almak istersiniz ama tabii bankalar ile ile ilgili krediyi verene kadar her şey güzel kolay gelir fakat Kredi çektikten sonra onu yapılandırma ve diğer işlemler için hem bankaya ulaşmak olsun hem de çekmiş olduğunuz Kredi’nin yapılandırma işlemi olsun Bir Hayli zordur ve banka size olur olmaz zorluklar çıkaracaktır Örneğin İstanbul’da 200.000 liralık bir ev buldunuz bunun için bankaya 170’i kredi verebilir geri kalan 60 bin lirayı Siz ev sahibine ödemek zorundasınız Tabii bu 165’lik kredinin ödemesi ise size 200 veya 250 bin lira olarak dönecektir bu süreçte Siz taksitleri ödemeye başladığınızda nakit sıkıntısı çekebilirsiniz Bu nedenle dosya masraflarını almak için ilgili bankaya başvurup yapılandırma talep etmeniz gerekmektedir

Etiketler: