Para Rehber

Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK’dan corona destek paketi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı dolayı ile hükümetin yaptığı işlemlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu

Maliye Bakan Albayrak, yaptığı basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu :

“Esnaflarımıza  Destek kapsamında ve Banka Kart ile birlikte , esnaflarımıza sunulan kredi desteği toplam 16 milyar 861 milyon liraya geldi dedi .

“ESNAF KARDEŞLERİMİZE KORUMA HAMLESİ KALKANI SAĞLADIK”

Vergi Ödemelerini ileri bir tarihe aldık , ticari akışın sekteye uğramaması için alınan bu önlemler, küçük çalışma ödeneği , asgari ücret ödemesi , bankaların vermiş olduğu bireysel krediler , esnaflara verilen  destek paketi ile tüketime karşı üretim gücümüz katlandı, esnafımıza koruma kalkanı sağladı”

Maliye Bakanımız Berat Albayrak korona destek tutarını açıkladı

“4,4 MİLYON AİLEYE YARDIMLARDA BULUNULDU İHTİYAÇLARI GİDERİLDİ”

Yapılan çalışmalarla Temel İhtiyaç Desteği tutarlarında şimdiye kadar 3 milyon 977 bin yurdaşımıza 22 milyar 295 milyon lira ödeme sunuldu.

4,4 milyon yaşayan aileye bin liralık tüketici kredisi yardımında bulunuldu. bu listeye girmeyen ancak kazancını , işini coronadan dolayı kaybedenlere ise bin lira yardım yapmaya devam edeceğiz.

Ekonomide İstikrar Kalkanı alanında , atılan bu adımlar toplam tutarı 200 milyar liraya geldi.

Halkımıza yardımcı olmaya devam edeceğiz dedi.

Son zamanlarda halkımızın kredilere olan taleplerinin artması üzerine yeni düzenleme yapıldı ve halka coronadan dolayı olan desteğin özel bankalarında katılması istendi , bu bankalardan alınan krediler 6 ay ötemeli krediler olarak veriliyor, 10.000 tl ihtiyaç kredisine başvurdunuz ama bazı bankalar bunun yerine size 10.000 tl başvuru yapsanızda size 3500 tl gibi bir rakan veriyor. kimi insanlara 2 3 kez kredi çıktığı duyumlarını aldık , bu süreçte bankaların halka karşı yaptığı bu uygulama taktir topladı , inşallah kısa zamanda bu hastalığı yeneriz.

corona destek kredisi nasıl alınır ?

İlgili devlet bankalarına

Korona destek paketi ile birlikte Türkiye’de bulunan Vakıfbank Halkbank Ziraat Bankası’nda kurana destek paketleri başvuruları başladı orta grupta ve geliri aylık 5000 liranın altındaki ailelere Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank’tan resmi İnternet sitelerinden yapılan duyuru ile 10.000 TL kredi imkanı sunuldu bu krediye başvurmak için Bankada hesabınızın olması gerekiyor Peki bu kredinin Avantajları nedir bu Kredi 6 ay ödemesidir 6 ay ertelemeli krediye başvurmak için banka müşterisi olmanıza gerek yoktur başvurular için sitemizle ilgili linkleri koyacağız bizi takip etmeye devam edin

10.000 TL’ye ne kadar ödeyeceksiniz 6 ay ödemesiz destek paketi için 36 ay vadeli olarak aylık eşit taksitlerle kullanabilirsiniz 10.000 liraya aylık 376 lira 7 buçuk milyara aylık 282 lira 5000 lira ise 36 ay boyunca 6 ay ödemeli 188 TL ödeyebilirsiniz kredi faiz oranı 0.49 dur 30 ay boyunca 376 TL ödeyeceksiniz

 

Etiketler: