Para Rehber

Altında Son Durum, Altın Ne Kadar ?

Hangi Alana Yatırım Yapılmalı?

Hayatımızı durma noktasına getiren korona virüs kötü etkilerini çeşitli alanlarda göstermeye devam ediyor. Eğitim, sağlık ve siyaset gibi ülkenin üst kademe bölgelerinden sonra son olarak ekonomide de faturası ağır oldu. Özellikle Türk lirasının Dolar ve Euro karşısında kaybettiği değer ülkemiz ekonomisini oldukça sıkıntıya soktu ve böyle giderse gelecekte de bu sıkıntıları yaşatmaya devam edeceğe benziyor. Peki, böyle bir dönemde hangi alana yatırım yapmamız gerekiyor? Neler kazandırır, neler kaybettirir? Gelin bugün altına yatırım yapmanın yararlarını inceleyelim. Zararlarından bahsetmiyorum çünkü emin olun yıllardır kazandırdı ve kazandırmaya devam edecek.

Altın Ne Olacak?

Yıllardır gelen ve yastık altı tabiriyle en güvendiğimiz, yediden yetmişe satın alıp düğünlerde hediye olarak verdiğimiz altın ne oldu, ne olacak? Bildiğimiz üzere altın ons birimi üzerinden hesaplanan ve dolar ile ters orantılı olarak bilinse de doğru orantılı olarak değer kazanan bir maden çeşidi. Geçmişten günümüze gücün simgesi olan parlak sarı rengi ve ender bulunması sebebiyle en değerli madenlerden biri haline gelmiş altına yatırım yapmak mantıklı mı?

Altına Yatırım Yapılır Mı?

Elbette son on yıldır sürekli bir şekilde artış grafiği çizen altına yatırım yapmak dünyanın en mantıklı hareketi. Zaten bir işten para kazanmak istiyorsanız şans ve risk konusunda gözünüzü karartmanız lazım. Altın bu konuda riski az ama getirisi de az olan bir yatırım aracı olduğu için asla kaybettirmez olarak görülür.

Kuyumculardan manuel olarak da alınabildiği gibi internet üzerinden de altın satın alımı gerçekleştirebilir ve canlı olarak borsa takibi yaparak yatırdığınız paranın durumunu anbean takip edebilirsiniz.

Evet değerli arkadaşlar altın Türkiye’de güvenilir bir yatırım aracı olarak isimlendiriliyor. Dünyanın en değerli madenlerinden biri olan altım hem kazandırıp hem de para kaybettirebilir . altını diğer yatırım araçları ile karşılaştırdığımızda uzun yıllar vadesinde büyük bir kazanç sağlamaktadır , bu sarı renkteki altın sürekli uzun vadede kazandırmaktadır . ama günlük alım ve satım noktalarından pek bir kazanç olacağını söyleyemeyiz. Şu anda dolar coin borsasına nazaran altının gelecekteki verileri Tabii ki kazanım yönünde olacaktır .

sizler için günlük olarak altın gün gün ve gram fiyatlarını sürekli olarak güncel bir şekilde takip etmeye devam edeceğiz Saygılarımızla

Etiketler: