Para Rehber

PTT Kredi Basvurusu

Kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar PTT Kredisi aracılığıyla, kurumun kişilere sunduğu kredi başvurusu avantajından faydalanabilmektedirler. Günümüzde kişiler günlük ihtiyaçlarını temin ederken sürekli olarak nakit ihtiyacı duyabilmektedirler. Ev, araba veyahut bir mülk sahibi olma aşamasında nakit ihtiyacı oldukça fazla olmaktadır. Bu nakit ihtiyaçlarını karşılamak için vatandaşlar bankaların sunmuş olduğu faiz ve vade farklarını takip ederek en uygun kredi çekmek istemektedirler.

PTT kredi ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar tarafından sıkça başvuru yapılan kurumlar arasında yer almaktadır. Vatandaşlara kredi imkanı sunabilmek için bankalarla anlaşma sağlayan PTT, gün geçtikçe hizmet sayısı ve çeşitliliğini arttırarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama konusunda ön sıralarda yer almaktadır.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişi şubeye bizzat giderek başvuru talebini iletmektedir. TC kimlik kartı veyahut nüfus cüzdanı ile beraber PTT’ ye şahsen giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurularda vekaleten veyahut aracı / komisyoncu kullanmayınız PTT bu durumu kabul etmemektedir. Sadece başvuru sahibi tarafından işlemleri dikkate almaktadır.

Başvuruda bulunduğunuzda başvuru evrakları size verilmektedir. Gerekli alanları doldurmanız ve imzalamanız istenmektedir. Başvurunuz yapıldıktan sonra yapılacak tüm kredi değerlendirme işlemleri ilgili banka tarafından bizzat yapılmaktadır. PTT’nin bu konuda herhangi bir dahili yoktur. Kredi değerlendirme süreci ve kredi başvurusu yapılırken kesilen masraflar ve diğer ücretler ilgili banka tarafından alınmaktadır.

İleride sizden kesilen masraflarınız için iade talebinde bulunmak istediğinizde başvurularınızı yine ilgili bankaya yapmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi iptal talebinde bulunmak isterseniz bu talebi de ilgili bankaya yapmalısınız. Yani cayma hakkınızı kullanmak istediğinizde PTT’ye değil de ilgili bankaya başvurmalısınız.

PTT Tüketici Kredisi

Acil nakit ihtiyacı bulunan vatandaşlar için sunulan tüketici kredisinde 36 ay vade imkanı ve 30.000 TL başvuru limiti bulunmaktadır. Başvurmak istediğiniz taktirde PTT’ye giderek sizden istenilen bilgi ve belgeleri sunarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunurken kredi faiz oranının kredi notunuza göre değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız.

Kefilsiz, Şartsız N KOLAY Emekli Kredisi

Maaşını PTT den alan emekliler için sunulan bu kredi, acil nakit ihtiyacı bulunan emekli vatandaşlar için sunulan bir fırsattır. Aktifbank’ın PTT işbirliği ile vereceği bu kredi başvurularına oldukça talep gelmektedir.

SMS İle Kredi Başvurusu

Gönderilen son bilgilendirme mesajı ile kredi başvurularının artık SMS mesaj aracılığıyla alınabileceği bildirildi. SMS ile kredi başvurusunda bulunabilmek için emekli vatandaşlarımızın PTT boşluk TCKN (Tc Kimlik No) yazıp 3050’ye gönderebilirsiniz.

Sizden maaşınızı PTT aracılığıyla almanız ve maaşınızın yarısının kredi taksidini karşılıyor olması istenmektedir. Ayrıca kredi notunuzun da kredi çekmeye elverişli olması sizin için avantajdır. Kredi başvurusunda bulunabilmek için size en yakın PTT Merkezine giderek üst limiti 80.000 TL olan bu krediye başvuru talebinde bulunmak.

Kredi tahsis ücreti talep ettiğiniz kredi miktarının binde beşi kadardır. PTT den maaşlarını alan emekliler için yapılan kampanyada kapsamının kredi başvuru alt limiti ise 1.250 TL dir. Emekli maaşını PTT den alan kişiler için 80 yaşına kadar olan vatandaşlar diye de banka tarafından belirtilmektedir. Kısaca açıklayacak olursak eğer vatandaş 80 yaşında ise en fazla 5 yıl vadeli kredi alabilmektedir. Müşteri yaşı ve kredi vade süresi 85’i geçmeyecek şekilde düzenleme yapılmaktadır.

Lütfen Dikkat!!! Kredi başvurusunda bulunurken lütfen şahsen ve bireysel olarak başvurularınızı ilgili kuruma yapınız. Komisyoncu ve aracı kullanmayınız. Başvurularınızın şahsen ve bireysel olarak yapılması istenmektedir. Sitemizde sadece bilgilendirme amacıyla paylaşım yapılmaktadır. Herhangi bir başvuru veyahut kişisel bilgi talebinde bulunulmamaktadır. Kredi hakkında detaylı bilgi almak için PTT’nin resmi sitesindeki yazıyı okumak isterseniz: Siteye Git