Para Rehber

VakıfBank Kredi Erteleme

23 Mart 2020’den önce kullandığınız Taksitli Kredilerde (İhtiyaç Kredisi, OTO, Konut) taksit ödemeleri talep edilmesi halinde 3 ay sonraya ötelenebilecektir. Öteleme sonucu vade uzatmadan kaynaklı oluşacak akdi faiz yeni ödeme planındaki taksitlere dağıtılacak olup, ayrıca Temerrüt/Gecikme Faizi alınmayacaktır. Talebinize istinaden taksitli kredilerde oluşacak yeni ödeme planının tarafınızca onaylanması sonrasında otomatik olarak güncelleme yapılacaktır.

Ek hesaplarda ise talep etmeniz durumunda öteleme döneminden sonraki ilk ay faiz tahakkuk işlemi yapılacaktır.

Kredi kartlarında ekstre erteleme talep etmeniz durumunda tüm ekstre borcunuz 3 ay sonraki ekstre dönemine ertelenebilecektir. İşlem anında kredi kartı sahiplerinin finansal koşulları onayı ile 3 ay ekstre erteleme işlemi gerçekleştirilecektir.

Bireysel Kredi Taksit Öteleme Talebi Hangi Kanallardan yapılır?

 • VakıfBank Mobil’denve İnternet Bankacılığından “Profilim” butonuna tıklayarak “Bize Yazın” bölümünden “BİREYSEL KREDİLER- Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri” menüsünden taksit öteleme talebinizi iletebilirsiniz.
 • Çağrı Merkezi’nden bağlanarak taksit öteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Ek Hesap Ekstre Öteleme Talebi Hangi Kanallardan yapılır?

 • VakıfBank Mobil’den ve İnternet Bankacılığından “Profilim”butonuna tıklayarak “Bize Yazın” bölümünden “BİREYSEL KREDİLER- Covid-19 Ek Hesap Ekstre Erteleme Talebi” menüsünden taksit öteleme talebinizi iletebilirsiniz.
 • Çağrı Merkezi’nden bağlanarak taksit öteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Kredi Kartı Ekstre Erteleme Talebi Hangi Kanallardan yapılır?

 • VakıfBank Mobil’den, İnternet Bankacılığından, Çağrı Merkezinden ve Şubelerimizdenekstre erteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Bireysel Kredi Taksit Öteleme/Ek hesap Ekstre Öteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bireysel Kredi (İhtiyaç Kredisi, Oto, Konut) taksit öteleme talebi sonrasında taksitli bireysel kredilerde oluşacak yeni ödeme planları VakıfBank Mobil ve İnternet Bankacılığı üzerinden “Onay Bekleyen Sözleşme/Belgeler” menüsünden onayınıza sunulacak olup onayınıza sunulduğuna dair öncesinde bilgilendirme yapılacaktır. Söz konusu menü üzerinden onay verilmesi durumunda öteleme işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Onayınıza gönderilen belgelere aynı gün onay vermeniz gerekmektedir. Aynı gün içinde onay verilmez ise işlem iptal olacağı için yeniden başvuru yapılması gerekecektir.
Ek hesap ekstresinin 3 ay ötelenmesi için ek hesap öteleme talebinin yukarıda belirtildiği şekilde iletilmesi yeterlidir.

 

Vakıfbank Alacaklarını Hangi Şartlarda Erteledi?

 • Banka müşterisi olan firmaların, 31 Mart 2020 ay sonu faizleri de dâhil olmak üzere 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan tüm kredi taksitleri ve ödemeleri konusunda esneklik sağlanacaktır.
 • Personel maaşlarını Vakıfbank üzerinden gerçekleştiren ve istihdam koruma amaçlı kredi taleplerini karşılamak amacı ile işletmelere 3 aylık maaş gideri kadar uzun vadeli kredi kullanabileceklerini belirtti.
 • İşletmelerin mevcut kredileri, yine işletmelerin nakit akışlarına uygun ve sektörel durumları göz önünde bulundurularak ödemesiz dönemli olarak yeniden yapılandırılacaktır.
 • Özellikle turizm ve şehir içi toplu taşıma sektörü başta olmak üzere en çok etkilenen sektörlere ait krediler, 12 aya kadar ödemesiz dönemli olarak yapılandırılacaktır.
 • Vakıfbank kurumsal müşterilerinin vergi ve SGK gibi kamusal ödemelerini kolaylaştırmak için nakit limiti artırılarak, arttırılan bu limitlerden yapılacak ödemelere de 3 ay ödemesiz olmak üzere 12 aya kadar taksit imkânı verilecektir.
 • İşletmelere ait olan Business Kartlarda limit artırımına gidileceği ve maliyetsiz tedarik kapasitelerinin artırılacağı belirtildi.
 • Vakıfbank’ın VBanko Çek sisteminde limiti ve kullanımı artırılarak, bankacılık garanti imkânının dolaşıma sürülmesi yöntemi ile nakit ihtiyacı azaltılarak minimuma düşürülecek ve maliyetsiz finansman imkânı sağlanacağı bilgisi verildi.
 • Zorlu olan bu süreçte bireysel kredi ihtiyacı olan kişilerin kredi talepleri Vakıfbank Mobil, internet bankacılığı ve Sky Limitler üzerinden sağlanacak ve vatandaşlar kesinlikle salgın riskine maruz bırakılmayacak.
 • VakıfBankası’nın bireysel kredi müşterilerinin taksit ve kredi kartı ödemelerinin 3 aya kadar ertelenebileceği bildirildi.