Para Rehber

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?(Ücretsiz Yasal Yöntem!)

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?(Ücretsiz Yasal Yöntem!)

Pek çok kişi, çoğu zaman telefonlarına bilmediği kişilerden arama yapıldığını görebilir. Bu durumlarda isimden numara bulma yöntemlerine başvurulabilir. Bu yöntemler, telefona gelen mesaj ya da cevapsız çağrıların kimlerden olduğunun öğrenilmesine yardımcı olur.

Bu kişiler bazen tanınan fakat ismi hatırlanmayan kişilerde olabilir. Bu yöntemlerde de yine isimden numara sorgulama yapılabilir.  Bunun herhangi bir ücret ödenmesine de gerek yoktur.  Verilen hizmet sayesinde bilinmeyen pek çok numaranın bulunabildiği görülebilir.

 

İsimden Numara Sorgulama Her Hatta Aynı Mıdır?

Numaradan isim sorgulama;

  • Türk Telekom
  • Vodafone
  • Turkcell üzerinden yapılabilir.

Türk Telekom üzerinden yapılan isim sorgulama yöntemi için, 11855 aranabilir ya da mesaj atılabilir. Böylece bilinmeyen numaradan gelen kişinin ismi kısa sürede öğrenilebilir. Turkcell’den isim sorgulaması yapılabilmesi için ise,  numaranın başına 0 koymadan 2222’e mesaj atılabilir. Bunun yanı sıra, 11832 aranarak da bilinmeyen numaraların kime ait olduğu kolayca öğrenilebilir. Vodafone abonesi olanlar ise,  aynı şekilde numaranın başına 0 eklemeden 7048’e mesaj atabilir. 11842 aranarak da isim bulma işlemi yapılabilir.

Bu yöntemli ücretlidir. Bunun dışında kullanılan ücretsiz yöntemlerde vardır. En sık kullanılan ücretsiz numara sorgulama yöntemleri arasında, facebook aracılığıyla cep telefonu numarasının ait olduğu kişiyi bulabilmek vardır. Site üzerinde milyarlarca kişinin kaydı vardır. Buradan da istenilen bilgiye ulaşılabilir. Numara gizlenmişse bu yöntem kullanılamaz. Bunun dışında whatsapp ya da Google kullanılarak da istenilen numara öğrenilebilir. Bunun için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur.

 

Numaradan İsim Nasıl Bulunur?

Tıpkı isimden numara bulunduğu gibi, numaradan da arayan kişinin ismi bulunabilir. İnternet üzerinden yayınlanan çok fazla uygulama vardır. Bu uygulamalar kullanılarak, arayan kişinin kim olduğu kısa sürede öğrenilebilir. Üçüncü taraf mobil uygulamalar ya da gsm operatörleri isimden numara bulma hizmeti konusunda çok iyi hizmet sunarlar.

Gsm operatörlerinin sağlamış olduğu uygulamaları kullanarak kısa sürede kötü niyetli olan kişilerin isimleri öğrenilebilir. Tanımadığınız ya da rahatsız olduğunuz kişiler için, bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Uygulamalar kullanıcılar için yorum yapma şansı da sunuyor. Bu da yaşanılan mağduriyetin bir başkasının yaşamamasını sağlıyor.