Para Rehber

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Kesin Çözüm

GİZLİ NUMARADAN ARAYANI BULMA

Android Market ve App Store`da bulunan beni kim aramış, gizli numara öğrenme, arayanın kim olduğunu bulma gibi uygulamaların birçoğu rehbere kayıtlı olan numaraları bulabilmektedir. Bu nedenle sizi arayan kişinin numarasını bilmediğiniz taktirde bu tarz uygulamalardan gizli numara sorgulaması yapmanız mümkün değildir. Gizli numaradan arayanı öğrenmenin Tur cell, Vodafone ve Türk Telekom için farklı yöntemleri bulunmaktadır.

Gizli numaradan arayanı bulmak için yapmanız gerekenler;

 • 11842 veya 11880 bilinmeyen numaralar servisini aramak
 • ‘’KIM’’ yazıp boşluk bırakarak sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 7048’e mesaj atmak
 • *100# , *#38# veya *#30#’ yi tıklayarak gizli numaradan arayanı kesin olarak bulabilirsiniz.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Gizli numaradan arayanı bulma yöntemleri ile sizi arayan telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için aşağıda yazılan adımları takip ederek bulabilirsiniz. Bunun için;

 • Cihazınızdan *100#’yi tuşlayın ve arama yapın.
 • Açılacak olan işlemler işlemlerden Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne tıklayın.
 • Bu menü sayesinde sizi arayan bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Gizli Numara Bulma Uygulaması Var Mı?

Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için Android ve İOS işletim sistemine uyumlu APK’ler da mevcuttur. Özel numara görüntüleyiciler ve numarayı gizli hale getirme programları şunlardır;

 • UpCall
 • GPT Numara Sorgulama
 • TürkContact
 • Gizli Çağrı
 • Numara Numara Sorgulama&Arayan Kim?
 • Dedektif

Sizi arayan gizli numaranın kime ait olduğunu tespit etmek için yukarıda yazılan uygulamaları cihazınıza yükleyip detaylı bilgi alabilir ve özel numaraların kime ait olduğunu açığa çıkarabilirsiniz.

İphone Arayan Numara Yok Bulma

İphone arayan numara yok gibi İOS’ a ait özel bir program kod yoktur. Sizi gizliden arayan numaraları ancak operatörünüz aracılığıyla halledebilirsiniz. Gizli aramalara telefonunuzu kapatarak bu durumdan kurtulmuş olursunuz. Telefonunuza *253# yazıp aratarak gizli numaradan aranmayı kapatmış olursunuz.

Turkcell Özel Numara Bulma

Gizli bir numaradan aranan ya da bu aramadan rahatsızlık duyan kişiler, arayan kişinin kim olduğunu tespit etmek isteyen Turkcell kullanıcıları, tıpkı Vodafone aboneleri gibi yalnızca yasal yollarla arayan kişinin kim olduğu hakkında bilgi öğrenebilir. Turkcell özel numara öğrenme konusunda henüz bu konuyla ilgili herhangi bir hizmet vermemektedir. Gizli numaradan aranan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler öncelik olarak savcılığa başvurarak şikayet hakkını kullanmalılar. Böylelikle arayan kişinin kimliği kolaylıkla öğrenebilir.

Arayan numarayı görüyorsunuz fakat kime ait olduğunu bilmiyorsanız Turkcell abonelileri için bunun kolay bir yolu var fakat bilinmeyen numaralar servisinden yalnızca Turkcell Rehber’de kayıtlı kişilerin iletişim bilgilerine erişim sağlanmaktadır. Turkcell servise kayıt yapmak için REHBER AKTIF yazarak 2200’a gönderebilirsiniz. Rehber sistemindeki kaydınızı sorgulamak için REHBER yazıp 2200’a gönderebilirsiniz. Rehber servislerine kayıt tamamen ücretsizdir.  Turkcell Rehber’den bilinmeyen numara sahibini öğrenmek için Turkcell numarasını yazarak 2200’a mesaj atabilirsiniz. Ayrıca 11832’yi arayarak arayan kimliği hakkında bilgi alabilirsiniz. Turkcell Rehber ücreti vergiler dahil olmak üzere 4,99 TL’dir. 11832 ise her dakika için 2,20 TL olarak belirlenmiştir. Diğer operatörler ya da sabit hatların ücretlendirmesi ise operatörlere göre farklılık gösterebilir. Numaranızı Turkcell Rehber’den çıkarmak için REHBER IPTAL yazarak 2200’a gönderebilirsiniz.

Vodafone Özel Numara Bulma

Vodafone aboneleri için bu servis henüz aktif edilmememiştir. Bundan dolayı Vodafone kullanıyorsanız gizli numaradan arayanı öğrenmek için savcılığa başvuruda bulunmanız gerekir. Bilinmeyen numaralar ise şöyle tespit edilir:

 • Telefonunuzun mesajlar kısmından KIM yazıp boşluk bırakıp ya da * tuşlayın
 • Ardından bilinmeyen 10 haneli Vodafeone GSM bilgisini yazıp 7048’e gönderin. Bu sayede kime ait olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

Bir diğer yöntem ise kendi numaranızı özel çağrılara kapatmaktır. Bunun için telefonunuzun mesaj bölümünen GİZLİ AC yazarak 7046’ya mesaj gönderin ya da 7046’yı arayarak gizli numaralardan aranmasını kapatabilirsiniz.

Türk Telekom Özel Numara Bulma

Bu operatörler için de gizli aramaların tespitini yapan bir hizmet bulunmamaktadır fakat Türk Telekom bilinmeyen numaralar sorgulama hizmeti üzerinden numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom’lular için;

 • *100# Hızlı Menüsü
 • TT MobilWAP
 • WEB sayfasında yer alan ‘’İşlemler’’ menüsü
 • BenimMenüm sayfası
 • 11811-11855’i arayarak ya da SMS göndererek gizli numaranın kime ait olduğunu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

11880 Gizliden Arayanı Bulma

11880’i tuşlayarak farklı operatör ve sabit hatlar gibi farklı numaralardan gelen çağrıların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Özelden gelen çağrıların 11880’de kime ait olduğunu bulma ihtimali çok düşüktür. 11880’de tüm operatörlerin dakika ücreti 4,48 TL’dir.

*#38# ve *#30# Özel Numara Bulma

Öncelikle bunlar özel numara bulma yöntemi değildir. Gizliden arama yapacak kişilerin telefon numarasının başına *#30# , *#38# veya #31# yaparak kendi numarasını gizli hale getirmektedir. Bu teknik ile size düşen aramalar özel ya da gizli şeklinde olmakta ve herhangi bir şekilde iletişim bilgileri görülmemektedir. İnternet üzerinden pek çok gizli numaradan arayanı bulma tekniği verilmiştir fakat bunları denediğinizde hiçbir sonuç vermediğini göreceksiniz.

Numaranızı Gizli Aramaya Kapatma

Tüm operatörlerden telefon numarasını gizli numaralara kapatmak için;

 • Turkcell aboneleri *253#’yi tuşlayıp YES butonuna basarak
 • Türk Telekom aboneleri *253#’yi tuşlayıp arama yaparak
 • Vodafone aboneleri GİZLİ AC yazıp 7046’ya mesaj göndererek
 • PPTCell aboneleri *253#’yi tuşlayıp arama yaparak gizli numaralardan gelen çağrıları engellemiş olacaktır.

Telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme yöntemlerini sürekli olarak uygulamak yerine siz de numaranızı gizli numaraların aramasına kapatarak sorunu kesin olarak çözebilirsiniz.