Para Rehber

BİTCOİN PİYASA DURUMU

BİTCOİN PİYASA DURUMU

2021 yılının getirdiği felaketlerden nasibini alan Bitcoin, Mart ayına 3,850 dolarlık düşüşle başlamış olmasına rağmen destek birimleri ile toparlayıp geçtiğimiz ayı 6,000 dolar ciro ile kapatmayı başardı. Mart ayında ortaya çıkan bu performans yükselişi kafalarda 2020 sonunda Bitcoin tavan fiyatı hakkında soru işaretleri bıraktı.

Yıl Sonu Fiyat Öngörüleri

Kripto para alanında kendilerini ispatlamış bazı para analistleri, bu yükselişin uzun vadede sürebileceği konusunda net bir fikir beyan etmiyor. Yıl içinde dengesiz bir grafik çizeceği söylenen Bitcoin için yıl sonu ortalama fiyatının 10,000 dolar seviyelerinde kalacağı kulislerde dolaşan söylentiler arasında.

Analistlerin yatırım konusunda temkinli davranılması gerektiğini hatırlatması üzerine yatırımcılar da çelişki durumunda kaldı. Son olarak 2015 yılında benzer toparlanmayı sürdüren Bitcoin için önümüzdeki birkaç ayın karar aşamasında belirleyici olacağı söyleniyor.

Bitcoin Mayıs Ayı Tahmini

Son olarak geçtiğimiz nisan ayını %34’lük yükselişle kapatan Bitcoin için mayıs ayında da artan bir grafik öngörülüyor. Nisan ayının 9,100 dolar ile kapanması mayıs ayında olası 10,500 dolarlık bir bilançonun habercisi.

Geçtiğimiz yıl ile nisan ayları karşılaştırmasında oldukça benzerlik gösteren Bitcoin pazarında nisan ayları son üç yıldır %30 seviyelerinde seyir etmekteydi. Bu grafikler incelendiğinde 2019 yılının mayıs ayını %52,39 ile kapatması bizlere büyük bir ipucu niteliğinde olabilir.

Etiketler: