Para Rehber

Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma (GÜNCEL)

Ziraat Bankası Kredi veya banka kartınız sisteme kayıtlı olan adresinize teslim edildikten sonra ilk işleminizi gerçekleştirebilmek için şifre belirlemeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası kartınızı şifre alma yöntemleri sayesinde şubeye gitmeye gerek kalmadan kartınızın şifresini belirleyip kullanıma başlayabilirsiniz. Ayrıca bankkart şifreniz ile alışveriş yapabilirsiniz, havale ve eft gibi işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Kart Şifresi Oluşturma

Ziraat Bankası banka veya kredi kartınızın şifresini oluşturmak için Direk ATM yöntemini kullanabilirsiniz. İstediğiniz Şekilde 4 haneli kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. Çevrenizde size en yakında bulunan Ziraat ATM’sine giderek aşağıdaki adımları takip ederseniz şifrenizi hemen oluşturabilirsiniz.

 • Ziraat ATM’sine kartınızı koyarak giriş yapınız.
 • Ardından şifre işlemleri menüsüne giriş yaparak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Önceden belirlemiş olduğunuz şifreyi değiştirmek isterseniz ATM’den güvenlik sayfasına girerek şifre değiştirme bölümünü kullanabilirsiniz. Unutmayın bankkart veya kredi kartınızın şifresini bilgilerinizin ve hesabınızın güvenliği açısından kişisel bilgileriniz ile ilgili şifreler olmamalıdır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Arayarak Şifre Oluşturma

Ziraat Bankası kredi veya banka kartı şifresi alabilmek için 850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim numarası üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız. Müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşme esnasında elinizde bulunan kartınızın şifresini oluşturarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri güvenliğiniz açısından sizin olduğunuzu doğrulamak amacıyla sizden kişisel bilgilerinizi isteyebilme hakkına sahiptir ve bu durum tamamen yasaldır. Kişisel bilgilerinizin doğruluğu teyit edildikten sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer kişisel bilgileriniz güncelliğini yitirmiş ise size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek bilgilerinizi güncellemek zorundasınızdır. Eğer bilgilerinizi güncellememiş iseniz kart şifrenizi alamazsınız. Ayrıca oluşturmuş olduğunuz şifreyi kimseyle paylaşmamalısınız.

Ziraat Bankası Kartı Şifresini SMS ile Belirleme

Ziraat Bankası kart şifresi belirleme yöntemlerinden biri de SÖS ile şifre belirleme yöntemidir. SMS yöntemi ile belirlemiş olduğunuz şifreniz ile kartınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnızca tek SMS ile banka kartı şifresi belirleme şu şekilde yapılmaktadır.

 • Cep telefonunuzun SMS uygulamasına girerek büyük harflerle SIFRE yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini yazıp boşluk bırakarak anne kızlık soy adının son 2 harfini ya da doğum yerinizi yazıp bir boşluk bırakıp kartınız arka kısmında bulunan 3 haneli güvenlik kodunuzu yazmalısınız. Her bilginin ardından birer boşluk bırakmayı unutmamalısınız.
 • SMS’e yazdığınız bilgilerin kontrolünü sağladıktan sonra 4757’ye mesaj göndermelisiniz.
 • SMS’i gönderdiğiniz gönderdiğiniz numara Ziraat Bankası sistemine kayıtlı olan numara olmalıdır. Aksi takdirde şifre belirleme işlem talebiniz reddedilecektir.

Bilgilerinizi SMS üzerinden gönderdiğiniz zaman banka kartı şifreniz banka tarafından oluşturulacaktır. Kartınızı ATM’ye taktığınızda kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz ve mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Oluşturma Mobil Bankacılık

Ziraat Bankası kredi veya banka kartınıza şifre tanımlamak SMS, müşteri hizmetleri, ATM yöntemlerinin yanı sıra Ziraat Mobil uygulamasını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cep telefonunuza Ziraat Mobil  bankacılık uygulamasını  yükleyerek şifrenizi belirleme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

 • Ziraat Bankası banka kartınız verdiğiniz adrese teslim edildiğinde uygulamayı mobil cihazınıza indirin.
 • Mobil bankacılığı aktif etmek için ayrı bir şifre oluşturun.
 • Belirlemiş olduğunuz mobil şifre ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.
 • Açılacak olan ekranın sağ alt kısmında yer alan menüler sayfasına tıklayın.
 • “Kartlarım” bölümüne girerek “Şifre Belirleme” alanından verilen yönlendirmeleri takip ederek kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak sayfanın en alt kısmında yer almakta olan “Aradığınız İşlemi Yazın” alanını tıklayarak da kolaylıkla şifrenizi elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken;

 • “Aradığınız İşlemi Yazın” sayfasına şifre belirleme yapmak isteğinizi iletin.
 • Sayfa sizi istediğiniz işlem ile ilgili menüye direk geçirir.

Böylece Ziraat Bankası kredi ya da banka kartınızın şifresini hemen belirleyebilir. Kredi kartınız ya da banka kartınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.