Para Rehber

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL)

Ertelemeli kredi nedir?

Ertelemeli kredi bankalardan alınan kredinin hemen başlamayıp belirtilen tarihlerden itibaren taksitlendirilen kredi ürünüdür. Amacı kredi çeken bireylerin ödeme konusunda daha esnek bir ödeme şansına sahip olmasıdır. Lakin unutulmamalıdır ki ertelemeli kredilerde, ertelenen süre ödeme yapılmış gibi maksimum vade süresi kısalır. Bu duruma örnek verilecek olursa; 36 aylık vadesi bulunan bir kredide 4 aylık bir erteleme hakkı kullanırsa kredi 36 ay yerine 32 aya bölünür ve bu şekilde aylık ödeme miktarı artar.

Eğer ertelemeli kredi almayı düşünüyorsanız faizlere dikkat etmeniz gerekecektir. Bu tip kredilerde ertelenen süre için de faiz uygulanır. Sistem şu şekilde işlemektedir; 36 ay vadeli kredi 3 ay ertelemeli alınıp 33 ayda ödendiği takdirde de 36 aylık faiz oranı işlenmektedir.

Ertelemeli kredi veren bankalar (GÜNCEL)

 1. Ziraat Bankası
 2. Vakıfbank
 3. Halkbank
 4. Akbank
 5. QNB Finans Bank
 6. İNG Bank
 7. CEPTETEB
 8. Alternatif Bank

Alternatif Bank, Teminatsız Ertelemeli Kredi Başvurusu

Normal şartlar altında bankalar müşterilerinden ek teminat isteme hakkına sahiptir lakin Alternatif Bank 3 ay ertelemeli kredilerini teminatsız olarak vermeyi tercih etmektedir. Alternatif Bank’tan çekilebilecek olan ertelemeli kredi miktarı minimum 5000₺ maksimum 50.000₺ olarak belirlenmiştir. Bu kredilerin faiz oranları şu şekildedir;

 • 3-12 ay arası %1,69
 • 13-24 ay arası %1,67
 • 25-36 ay arası ise %1,65 şeklinde bir faiz oranı sistemine sahiptir.

CEPTETEB Sabit Faizli Ertelemeli Kredi Başvurusu

CEPTETEB veya TEB müşterisi olma zorunluluğunuz olmadan bu bankadan sabit faizli ertelemeli kredi alınabilir. Bu krediye internet üzerinden hiçbir belge ihtiyaç olmadan anında kullanılabilir. CEPTETEB kredi kampanyasında faiz oranı sabit olup aylık faiz oranı %1,59 olarak belirlenmiştir. CEPTETEB sabit faizli ertelemeli krediye ilk kez başvuru yapmış olup kredi puanı 1.879 üzeri olan şahıslar %1,45’den başlayan hoş geldin faiz oranlarından yararlanabilir. Bu bankadan alacağınız kredi 1.000₺ ve 100.000₺ arasında sınırlandırılmıştır. Ayrıca krediye başvuran şahsın yaşının en fazla 65 olması gerekmektedir. CEPTETEB sabit faizli krediye başvurmanız için tek gereken şey cebteteb.com.tr adresine girip form doldurmanızdır. Bu formu doldurup yukarda belirtilen şartları sağladığınız takdirde başvurunuz onaylanır ve krediyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akbank Şahsa Özel Ertelemeli Kredi  Başvurusu

Akbank’ta ertelemeli kredi faiz oranları değişkendir. Bunun sebebi ise kişinin kredi sicili ve kredi puanıdır. Yani kredi notunuz ne denli yüksek ise o kadar düşük faizli ertelemeli kredi alabilme şansınız vardır. Aldığınız kredinin ilk ödemesini kredinizi aldıktan 92 gün (3 ay) sonra yapabilirsiniz. Alacağınız kredi en fazla 36 ay vadeli olabilir ve faiz oranları kredi miktarı ve vadesine göre değişmektedir. Akbank’ta minimum 5.000₺ maksimum 50.000₺ olacak şekilde krediye başvurabilirsiniz. Alacağınız kredinin faiz oranları %1,53 ile %1,94 arasında değişmektedir. Bu krediye başvurmak için Akbank müşteri hizmetleri üzerinden veyahut da Akbank Direct üzerinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ülkemizin en büyük kamu bankası kuruluşlarından olan Vakıfbank, kuruluş yıl dönümüne özel ertelemeli kredi imkanları sağlamaktadır. Bu krediler en fazla 36 ay vadelidir. Ve kredi için başvurulabilecek en üst limit 125.000₺’dir. Vakıfbank ertelemeli ihtiyaç kredilerinde faiz oranı kredi notunuza göre şekillenmekte olup en az %1,55 en fazla %1,59 olarak belirlenmiştir. Dilerseniz bu krediye bir SMS ile başvurabilirsiniz.

QNB Finansbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Finansbank’ta kişiye özel faiz oranları Kredi notuna göre belirlenmektedir. Bu bankanın kampanya dahilinde uygulamış olduğu al limit faiz oranı %1,44’ten başlamakta olup en yüksek faiz oranı %2,17’dir. Banka tarafından verilen bilgilere göre kredi alt limiti 5.000₺ olarak belirlenmiştir. Finans bank ertelemeli krediye başvurmak için SMS, banka müşteri hizmetleri veya qnbfinansbank.com üzerinden işlem yapabilirsiniz.

ING Bank, Ertelemeli Kredi Başvurusu

ING Bank’ta ertelemeli faiz oranları şahsın kredi notuna göre şekillenmektedir. Bu durumda bankanın müşterilerine verdiği en düşük faiz oranı %1,35 iken verdiği en yüksek faiz oranı ise %2,59’dur. Alınabilen en düşük kredi 3.000₺ olarak belirlenirken en yüksek miktar ise 80.000₺ olarak belirlenmiştir. Ayrıca alınan kredinin vade üst limiti 36 aydır.

 

Ziraat ve Halkbank ertelemeli kredi fırsatları için ise müşteri hizmetleri veya online işlemlerden destek alarak bilgi sahibi olabilirsiniz.