Para Rehber

2021 Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (Güncel)

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar / 2021

 • Denizbank: Yüzde 1,90
 • Ziraat Bankası: Yüzde 1,58
 • Halkbank: Yüzde 1,58 / Yüzde 1,63
 • Yapı Kredi: TEST Kampanyası
 • İş Bankası: Yüzde 2,30
 • Ziraat Katılım: Yüzde 1,60
 • Kuveyt Türk: Yüzde 1,66
 • Albaraka Türk: Yüzde 1,79
 • QNB Finansbank: Erasmus
 • Koç Finans: Kampanya

Öğrenci kredi kartı müracaatlarının hemen hemen tamamı olumlu sonuçlanmakta. Öğrenciye Kredi Kartı Veren ekonomi sayfası üzerinden bütün bankaların öğrenci kredi kartlarına ve SMS ile müracaat adımlarına ulaşabilirsiniz.

Denizbank- 55.000 TL Limitli Eğitim Kredisi

Denizbank’ta öğrencilere kredi veren diğer bankalar arasında bulunmaktadır. Bankanın öğrencilere ve öğrenim için verdiği bu kredinin limiti maximum 55.000 TL olarak belirlenmektedir. Bunun beraberinde kredinin faiz oranları bütün vadelerde sabit ve  yüzde 1,90‘dır. Kurs ücreti, Üniversite ücreti ve diğer eğitim harcamaları için rahatlıkla kullanabilir.

Denizbank eğitim kredisi müracaat  banka şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Başvuruya ait belgeler ve müracaat koşulları sayfa sonunda ayrıntılı olarak verilmiştir. Kredi hakkında ki ayrıntılara Denizbank resmi sayfasından bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası- Yüzde 1,58 Faiz Oranı

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası öğrenciler için düşük faiz oranları ile kredi olanağı sunmakta. Diğer bankalarda olduğu gibi kredinin vadesi maksimum 36 ay olarak belirlenmiştir.

Her türlü kurs, okul ya da dershane giderleri için kullanabileceğiniz krediler bulunmaktadır. Kredinin faiz oranı yüzde 1,58 ve bütün vadelerde sabittir.

Ziraat Katılım Bankası  Öğrenci Kredisi

Bildiğiniz üzere katılım bankaları kar oranı üzerinden finansman olanağı sağlamakta. Faizsiz olarak kar payı üzerinden alacağınız finansmanın oranı aylık yüzde 1,60‘tır. Banka kredilerinde olduğu gibi 36 aya kadar vade ile alabilirsiniz. Finansman taksitlerinizi bütçenize uygun ödeme planları ile ödeme yapabilirsiniz.

Halkbank- Yüzde 1,58 Faizle Öğrenci Kredisi

Halkbank öğrenci kredisi kampanyası iki farklı tipte verilmektedir. Masraflı ve masrafsız 36 ay vadeli olarak kullanılabilir. Kredi başvurusu yalnızca banka şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Alabileceğiniz kredi miktarı maximum 100 Bin TL olabilir. Krediye ait faiz oranları şu biçimdedir;

 • Masraflı öğrenci kredisi faiz oranı: Yüzde 1,58
 • Masrafsız öğrenci kredisi faiz oranı: Yüzde 1,63

Yapı Kredi: Kişiye Özel Faiz Oranı ile Öğrenci Kredisi

Öğrencilere kredi veren bir başka banka ise Yapı Kredi’dir. Yapı Kredi bankasından alacağınız eğitim kredisine ait faiz oranları kişilerin kredi notuna göre değişmektedir. Yani kredi notunuz ne kadar yüksek ise kredi faiz oranları o kadar düşük olacaktır. Kredi notunuza göre faiz oranı Yüzde 2,23 – Yüzde 2,17 ya da Yüzde 1,79 olabilmektedir.

İş Bankası: %2,30 Faizle Öğrenci Kredisi

Öğrencilere kredi veren bankalardan bir diğeri ise iş bankasıdır. İş Bankasından alacağınız kredinin faiz oranı, başlıkta da belirtildiği gibi bütün hepsi için sabit ve  yüzde 2,30‘dur. İş Bankası üzerinden alacağınız eğitim kredinizi; kreş, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve master gibi giderleriniz için kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk- Yüzde 1,66 Kar Oranı

Kuveyt Türk Katılım Bankası da yurt içerisinde ya da yurtdışı eğitim harcamaları için ihtiyaç kredisi verebilmekte. Finansmanın faiz oranı yüzde 1,66‘dır. Eğitim süreciniz boyunca ihtiyaç duyduğunuz bütün harcamalar için kullanılabilir. Faizsiz olarak alacağınız bu kredide kar oranı ile hesaplama yapılmakta.

Albaraka Türk- 12 Ay Vade İle

Albaraka Türk Katılım Bankasından kredi kullanmak istiyorsanız  en fazla 12 ay vade ile alabilirsiniz. Kullanacağınız finansmanın kar oranı Yüzde 1.79‘dur. Diğer bankalarda olduğu gibi kredi başvurusu yapabilmeniz için 18 yaşını tamamlamış olmanız gerekiyor. Krediye ait hesaplama ayrıntıları Albaraka Türk resmi sayfasında bulunmaktadır.

QNB Finansbank

Avrupa da bulunan herhangi bir üniversite için kabul aldıysanız eğitim giderlerini QNB Finansbank’tan! Yüksek lisans programında okuyanlar için bir senelik kredi limiti 116.000 TL‘ye kadar çıkmaktadır. Bu limit iki senelik yüksek lisans öğrencileri için 175.000 TL‘dir. QNB Finansbank kredisini teminatsız olarak kullanabilir. Ayrıca kullanılacak olan eğitim kredilerinde kredi dosya ücreti de alınmamaktadır.

Koç Finans

Koç Lisesi ve Koç Üniversitesinde eğitiminizi alıyorsanız size özel yüzde sıfır faizli kredilerden faydalanabilirsiniz. Kredi vadesi 24 ay olarak kullanılabilirsiniz.