İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Ekonomi
 3. Petrole Alternatif Aranıyor

Petrole Alternatif Aranıyor

Para Rehber

Petrole Alternatif Aranıyor

COVID-19 salgını ile birlikte petrol fiyatlarında dip noktayı gördü. Petrol üretimi artış gösterse de fiyat olarak hızlı bir düşüşe geçti. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Petrol Fiyatlarının tekrar yükselebilmesi için üretimin azaltılması ve COVID-19 salgınının bitmesi gerekmekte.

COVID-19’un en çok etkilediği alanlardan bir tanesi olan Petrol, düşüşe doğru hızlı bir ivme gösterdi. Geçen ay 55 dolar olan Petrol fiyatları 15 dolara kadar geriledi.

UZMANLAR UYARIYOR

Dünya ekonomik krizin eşiğine gelirken Petrol fiyatlarının bir süre daha hızlı bir iniş göstereceği bekleniyor. Dünyadaki enerji tüketiminin belirli bir kısmını oluşturan hava, deniz ve kara ulaşımı neredeyse durma noktasına geldi. Fabrikaların, santrallerin üretimlerini durdurması eskiye dönüşün kısa bir zamanda olmayacağını gösteriyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre Petrol Fiyatlarının tekrardan yükselişe geçebilmesi için Dünya Ekonomisinin tekrardan hayata dönüş sinyalleri vererek santraller, fabrikalar gibi iş kollarının açılarak ekonomiye katkı olmaları gerekmekte.

Donuld Trump Bir Açıklama Yaparak.

ABD Başbakanı Donald Trump Petrol talebinin azalması sonucunda, petrol koyacak bir yer bulunamadığı için insanların acilen araba kullanması gerektiğini açıkladı. Donald Trump açıklamalarına devam ederek, böyle giderse ekonomik anlamda hiç iyi günler bizi beklemiyor. COVID-19 salgını sebebi ile birlikte ekonomik anlamda çok kötüye gittiğimizi söyleyebilirim. Ekonominin durması ile birlikte milyonlarca insan evlerinden çıkmıyor. Bu nedenle başta Petrol Fiyatları olmak üzere hızlı bir düşüş yaşanıyor. İnsanlarımız araçlarına binmeli ve işlerine gitmeleri gerekmektedir.

Petrolün alternatif olan enerji kaynakları nelerdir ?

 • 1 Hidrojen Enerjisi.
 • 2 Dalga Enerjisi. …
 • 3 Gelgit Enerjisi. …
 • 4 Jeotermal Enerji. …
 • 5 Bioenerji. …
 • 6 Güneş Enerjisi. …
 • 7 Hidroelektrik Enerji Santrali. …
 • 18 Rüzgar Enerjisi

Yorum Yap
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap