İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Banka
 3. İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Erteleme

İş Bankası kredi erteleme işlemleri ve kredi kartı borcu taksitlendirme için 2021’de yaşanan salgın sebebiyle 3 aya kadar erteleme hizmeti sundu. Pandemi döneminde İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu bu hizmetleri sizler için derledik.

Salgın her geçen gün dünyayı kasıp kavururken pek çok ekonomi de bu salgından dolayı çok kötü etkilendi. Bu durumdan sonra, pek çok banka destek paketleri açıklamaya başladı. Açıklanan destek paketleri ile beraber, kredi borçları ertelendi ve yeni krediler açıldı. İş Bankası da bu bankalardan biri, geçtiğimiz günlerde, İş Bankası kredi erteleme hizmeti ve kredi kartları için ek limitler getirebileceğini açıkladı.

İş Bankası’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, kredi borçları müşterilerinin ihtiyacı durumunda 3 aya kadar ertelenebilecek. Ayrıca sadece kredi erteleme değil, kredili mevduat hesapları, kredi kartı borçları, ek hesap gibi tüm hesap borçlarının 3 aya kadar ertelenebileceği açıkladı.

Bu yazımızda İş Bankası Kredi Erteleme, İş Bankası Kredi Kartı Erteleme, İş Bankası IBAN numarasız para transferi ve İş Bankası IBAN Sorgulama hakkında detayları paylaşacağız.

İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi erteleme için bankaya başvuran tüketiciler, ihtiyaç kredileri, kredi kartları ve ek hesap borçlarını 3 ay süreyle erteleyebilecekler.  Buna göre, banka müşterileri yaklaşık 3 ay boyunca kredi borçlarının taksit ödemelerini yapmayacaklar. Borç erteleme işlemi için İş Bankası şubelerine gidilmeye gerek kalmayacak. Müşterileri, 0850 724 0 724 adlı numarayı arayarak, İş Bankası müşteri iletişim merkezine borç erteleme için başvuruda bulunabilecekler.

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi erteleme hizmeti dışında başlarda da yazdığımız gibi kredi kartı erteleme ya da İş Bankası hesap özeti erteleme olarak adlandırılan işlemi de yapabilirsiniz. Ancak bu hizmetten sadece Maximum kredi kartı sahipleri yararlanmaktadır. Maximum kredi kartı sahipleri hesap borçlarını 3 aya kadar erteleme imkanına sahip. Peki nasıl yapacaklar?

Maximum Kredi Kartı sahipleri hesap borçlarını ertelemek için;

 • İş Bankası müşteri hizmetleri arayabilir ve borç erteleme işlemlerini yaptırabilirler. İş Bankası Müşteri Hizmetleri numarası ise 0850 724 0724
 • Bir diğer yöntem ise Maximum Mobil uygulaması üzerinden işlem yapmaktır. Bunu da bankanın uygulamasına girilerek Kartlarım > Kart İşlemleri > Hesap Özeti Erteleme kısmından yapabilirler.
 • Son seçenek ise İş Bankası İnternet Şubesi ve İş Cep Mobil uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Tıpkı bir önceki seçenek gibi Kartlarım kısmından Hesap Özeti Erteleme bölümüne girilerek borçlarınızı 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.

İş Bankası IBAN Numarasız Para Gönderme “Kolay Adres”

İş Bankası müşterilerine son sunacağı hizmet ise IBAN numarası olmadan eft veya havale yapmalarına olanak sağlayan Kolay Adres sistemi. Bu sistem ile İş Bankası müşterileri hesaplarının IBAN numaralarını; cep telefonu, e-posta adresi, T.C. kimlik numarası, Vergi kimlik numarası veya Yabancı kimlik numarası ile eşleştirdikleri takdir de eft/havale işlemi yaparken IBAN numarası yazmalarına gerek kalmıyor. Farklı bilgiler de aynı hesap numarasına bağlanma olanağı da mevcut. Bir müşteri en fazla 5 adet “Kolay Adres” hakkına sahip.

Kolay Adres Nasıl Tanımlanır?

 • İşCep’ten Para Aktarma > Kolay Adres,
 • İnternet Şubesi’nden Para Aktarma > Kolay Adres

İş Bankası müşterileri yukarıdaki seçeneklerden birine girmeli ve önlerine gelecek adımları takip ederek Kolay Adres tanımı yapabilirler.

İş Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş Bankası IBAN sorgulama işlemi kısa bir işlemdir. Bankanın internet sitesinde yer alan IBAN Hesaplama sayfasına girerek sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan

 • Hesap Tipi (Vadeli ya da Vadesiz)
 • Şube Kodu (Hesabınızın olduğu Şubenin Kodu)
 • Hesap Numarası (İşlem yapılacak hesabın İş Bankası Hesap Numarası)

bilgilerini girdikten sonra “Hesapla” butonuna tıklayarak IBAN Sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İş Bankası Başka Hangi Önlemler Aldı

İş Bankası kredi erteleme ve diğer hizmetlerin haricinde banka salgın nedeniyle aldığı önlemleri sıklaştırdı. Çalışanlar için alınan önlemler ve müşteriler için alınan pek çok önlem bulunuyor.  İş Bankası’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre, İstanbul’da bulunan banka şubeleri 9 Kasım itibariyle saat 10:00 – 12:30 ile 13:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet verdiğini bildirdiler. Bunun dışında cep telefonu veya bilgisayar üzerinden yapacağınız görüntülü konuşma ile bankaya gerek duymadan İş Bankası’nda hesap açma işlemi yapabiliyorsunuz.

Ayrıca yaşanabilecek olası bir olumsuz duruma karşın, ATM’lerden çekilebilecek maksimum para limitlerinde de artışa gidildi.

Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme yazımız ilginizi çekebilir.

Yorum Yap
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap