1. Ana Sayfa
  2. Banka
  3. Enpara Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara Hesap Açma

Enpara hesap açma işlemini ve Enpara’nın avantajlarını sizler için bu yazımızda ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştık. Türkiye’nin ilk dijital bankası ve QNB Finansbank’ın bir hizmetini olan Enpara hakkında bilmeniz gerekenleri ve daha fazlasını paylaşıyoruz.

Enpara Nedir?

Enpara, dijital bir bankacılık girişimidir. QNB Finansbank’a ait olan Enpara, herhangi bir fiziksel şubesi olmayan, fiziksel bir varlığı olmayan, tüm işlemlerin internet, mobil uygulama ve telefon bankacılığından yürütüldüğü bir bankadır. Enpara, pek çok avantaja sahip olması nedeniyle, bankalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir, peki Enpara başvurusu, Enpara hesap açma işlemi nasıl yapılır? Enpara nedir ? bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Enpara Hesap Açma İşlemi

Enpara hesap açma veya başvuru işlemi, internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden imzalanan bir başvuru formu aracılığı ile başvurunuz Enpara’ya iletilmektedir. Yapılan başvuru neticesinde, 3 veya 4 gün içerisinde bir kurye ve başvuru formu adresinize gelir. Kurye sizden bazı belgeleri ve evrakları imzalamanızı talep eder, imza işleminden sonra, kartınız teslim edilir ve hesabınız açılmış olur. 

Hesap açılış işleminden sonra, şifre belirleme işlemlerine geçiyorsunuz. Hesabınızın şifresi belirleniyor ve kısa süreli bir telefon onayında sonra hemen internet bankacılığına erişebiliyorsunuz. İnternet bankacılığı hem web sitesinden hem de mobil şubeden rahatlıkla kullanılabilen basit ara yüzlü bir bankacılık şubesidir. 

Enpara Avantajları 

Enpara hesap açma işlemini tamamladıktan sonra çok sayıda avantajla karşılaşacaksınız, bu avantajlar arasında en önemlileri şu şekildedir,

  • Enpara’nın yüksek faiz avantajını bilmiyorlar. Enpara, her zaman yüksek faiz verir ve faiz oranı paranızın miktarına göre çok fazla değişmez.
  • Enpara’da ayın enparalısı adı verilen bir kampanya bulunmaktadır. Ayın enpara’lısı olan bireyler, her ay güncellenen çeşitli kampanya ve avantajlardan yararlanabilirler. Örneğin indirimli kahve, indirimli netflix, youtube Premium ve spotify gibi pek çok platformda üyelik indirimleri bulunur. 
  • Ayın enpara’lısı olan bireyler, her zaman yüzde 0,5 ile 1,0 yüksek faiz alır.
  • Enpara’lılar, hiçbir zaman eft için veya havale için ücret ödemez. Tüm eft ve havale işlemleri ücretsizdir.

Encard Nedir?

Enpara’nın vadesiz hesap sahiplerine vermiş olduğu ürünlerden biri olan Encard, ön ödemeli bir banka kartıdır. Bu kartı aldığınız zaman, banka hesabınızdaki bakiyeyi harcayabilir ve yine bu karta para yükleyebilirsiniz.  Kısacası Encard, kredi kartı olmadan kart kullanabilmenizi sağlayan ön ödemeli bir karttır. Encard için hiçbir aidat ve benzeri bir ücret ödemezsiniz. 

Encard Avantajları

  • Kredi kartı olmadan kart kullanmanızı sağlar.
  • İnternetten ve diğer pek çok yerden alışveriş yapmanızı sağlar.
  • Cüzdan ve nakit para taşıma zahmetinden kurtulmanızı sağlar.
  • Kartınızdaki paraya günlük faiz işletebilir ve faiz geliri elde edebilirsiniz. 

Yorum Yap
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap